Inspiracja

Onsen – gorące źródła Japonii zobacz oferty

Onsen to japońskie źródła wulkaniczne rozsiane po całym kraju. Jest ich bardzo wiele z racji wulkanicznej struktury podłoża Japonii.

To jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu przez Japończyków.

Wielbicielami wygrzewania się w źródłach są także makaki japońskie zamieszkujące górzyste regiony prefektury Nagano. Podczas zimy całymi gromadami udają się one do gorących wód i wylegują się w nich całymi dniami.

 

W zależności od przeznaczenia, temperatura wody w źródłach różni się. Są źródła mające wodę o temperaturze 20 stopni Celsjusza, są też takie, gdzie temperatura jest bardzo wysoka. Pierwotnie temperatura wody wypływająca ze źródeł ma około 68 stopni Celsjusza. Stosowane jest specjalne rytualne chłodzenie wody przy użyciu desek sosnowych. Scena ta przyciąga wielu turystów.

Jak wszystko w Japonii tak i korzystanie ze źródeł oparte jest na ściśle określonych zasadach, do których wszyscy muszą się stosować. Kobiety i mężczyźni nie mogą korzystać z onsenu razem, dlatego mają oddzielne miejsca do tego typu relaksu. Do onsenu nie można także wchodzić w jakimkolwiek ubraniu. Japończycy zwracają ogromną uwagę na higienę, dlatego najpierw trzeba dokładnie oczyścić skórę. Ma to również pomóc w lepszym dotarciu składników mineralnych zawartych w wodzie do skóry. Po kąpieli oczyszczającej można zanurzyć się w wulkanicznych wodach. Powinno się robić to stopniowo, najlepiej początkowo nie zanurzać się głębiej niż na wysokość serca.

 

Jednym z najbardziej popularnych i znanych kurortów jest Kusatsu. Od wielu lat jest on uznawany za najlepszy onsen w Japonii. Bijąca z głębi góry Shirane woda podobno nie ma sobie równych. Kusatsu położone niecałe 200 kilometrów na północny wschód od Tokio, w północno-zachodniej części prefektury Gunma. Ciekawostką jest fakt, że miasteczko zamieszkuje jedynie siedem tysięcy osób, ale każdego roku odwiedza je aż trzy miliony turystów.

 

Odwiedzenie onsenu podczas podróży do Japonii jest wręcz punktem obowiązkowym. Pozwala to poznać część kultury Japonii, ale także zrelaksować się i nabrać sił.

 

oferty

Dostępne oferty

Z kim współpracujemy

Partnerzy

Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Polityka PrywatnościX